Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 19 мај 2018 година, 139-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 226 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути, а ќе зајде во 19 часот и 49 минути.

Денов трае 14 часа и 38 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 8 часот и 55 минути и нема да зајде ова деноноќие.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ