• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Денеска е недела, 20 мај 2018 година, 140-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 225 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 10 минути, а ќе зајде во 19 часот и 50 минути.

Денов трае 14 часа и 40 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 10 часот и 2 минути, а ќе зајде една минута по полноќ.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ