• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 мај 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 24 мај 2018 година, 144-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 221 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 6 минути, а ќе зајде во 19 часот и 54 минути.

Денов трае 14 часа и 48 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 14 часот и 35 минути, а ќе зајде во 2 часот и 37 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ