• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 26 мај 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 26 мај 2018 година, 146-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 219 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 5 минути, а ќе зајде во 19 часот и 56 минути.

Денов трае 14 часа и 51 минута.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 16 часот и 44 минути, а ќе зајде во 3 часот и 36 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ