• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 27 мај 2018 (МИА) - Денеска е недела, 27 мај 2018 година, 147-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 218 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 4 минути, а ќе зајде во 19 часот и 57 минути.

Денов трае 14 часа и 53 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 47 минути, а ќе зајде во 4 часот и 6 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ