Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 29 мај 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 29 мај 2018 година, 149-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 216 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 3 минути, а ќе зајде во 19 часот и 59 минути.

Денов трае 14 часа и 56 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 19 часот и 48 минути, а ќе зајде во 5 часот и 12 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ