Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 6 јуни 2018 (МИА) - Денеска е среда, 6 јуни 2018 година, 157-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 208 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 59 минути, а ќе зајде во 20 часот и 5 минути.

Денов трае 15 часа и 6 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее 54 минути по полноќ, а ќе зајде во 11 часот и 53 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ