• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 јуни 2018 (МИА) - Денеска е петок, 8 јуни 2018 година, 159-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 206 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 6 минути.

Денов трае 15 часа и 8 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 1 часот и 52 минути, а ќе зајде во 13 часот и 57 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ