Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 11 јуни 2018 година, 162-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 203 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 8 минути.

Денов трае 15 часа и 10 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 3 часот и 23 минути, а ќе зајде во 17 часот и 19 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ