• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 12 јуни 2018 година, 163-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 202 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 8 минути.

Денов трае 15 часа и 10 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 4 часот и 1 минута, а ќе зајде во 18 часот и 31 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ