Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 21 јуни 2018 година, 172-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 193 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути.

Денов трае 15 часа и 14 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 13 часот и 32 минути, а ќе зајде во 1 часот и 11 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ