Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 јуни 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 25 јуни 2018 година, 176-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 189 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 59 минути, а ќе зајде во 20 часот и 13 минути.

Денов трае 15 часа и 14 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 41 минута, а ќе зајде во 3 часот и 13 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ