Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 30 јуни 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 30 јуни 2018 година, 181-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 184 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот, а ќе зајде во 20 часот и 13 минути.

Денов трае 15 часа и 13 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 21 часот и 48 минути, а ќе зајде во 6 часот и 54 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ