Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 јули 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 2 јули 2018 година, 183-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 182 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 1 минута, а ќе зајде во 20 часот и 13 минути.

Денов трае 15 часа и 12 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 22 часот и 57 минути, а ќе зајде во 8 часот и 46 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ