Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 3 јули 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 3 јули 2018 година, 184-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 181 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 2 минути, а ќе зајде во 20 часот и 13 минути.

Денов трае 15 часа и 11 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 23 часот и 26 минути, а ќе зајде во 9 часот и 44 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ