Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 10 јули 2018 година, 191-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 174 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 6 минути, а ќе зајде во 20 часот и 11 минути.

Денов трае 15 часа и 5 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 2 часот и 34 миниути, а ќе зајде во 17 часот и 18 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ