• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 13 јули 2018 (МИА) - Денеска е петок, 13 јули 2018 година, 194-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 171 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 8 минути, а ќе зајде во 20 часот и 9 минути.

Денов трае 15 часа и 1 минута.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 5 часот и 22 минути, а ќе зајде во 20 часот и 31 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ