• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 16 јули 2018 година, 197-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 168 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути.

Денов трае 14 часа и 56 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 9 часот и 1 минута, а ќе зајде во 22 часот и 40 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ