• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 19 јули 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 19 јули 2018 година, 200-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 165 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 13 минути, а ќе зајде во 20 часот и 6 минути.

Денов трае 14 часа и 53 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 12 часот и 28 минути и нема да зајде ова деноноќие.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ