• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 јули 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 24 јули 2018 година, 205-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 160 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 18 минути, а ќе зајде во 20 часот и 2 минути.

Денов трае 14 часа и 44 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 28 минути, а ќе зајде во 2 часот и 28 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ