• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 27 јули 2018 (МИА) - Денеска е петок, 27 јули 2018 година, 208-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 157 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 21 минута, а ќе зајде во 19 часот и 59 минути.

Денов трае 14 часа и 38 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 19 часот и 48 минути, а ќе зајде во 4 часот и 49 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ