• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 29 јули 2018 (МИА) - Денеска е недела, 29 јули 2018 година, 210-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 155 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 22 минути, а ќе зајде во 19 часот и 57 минути.

Денов трае 14 часа и 35 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 20 часот и 59 минути, а ќе зајде во 6 часот и 40 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...