Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 31 јули 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 31 јули 2018 година, 212-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 153 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 24 минути, а ќе зајде во 19 часот и 55 минути.

Денов трае 14 часа и 31 минута.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 21 часот и 58 минути, а ќе зајде во 8 часот и 37 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...