• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 1 август 2018 (МИА) - Денеска е среда, 1 август 2018 година, 213-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 152 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 25 минути, а ќе зајде во 19 часот и 54 минути.

Денов трае 14 часа и 29 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 22 часот и 26 минути, а ќе зајде во 9 часот и 37 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ