• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 август 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 4 август 2018 година, 216-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 149 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 28 минути, а ќе зајде во 19 часот и 50 минути.

Денов трае 14 часа и 22 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 23 часот и 53 минути, а ќе зајде во 12 часот и 44 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ