• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 7 август 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 7 август 2018 година, 219-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 146 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 31 минута, а ќе зајде во 19 часот и 47 минути.

Денов трае 14 часа и 16 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 1 часот и 11 минути, а ќе зајде во 16 часот и 7 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ