Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 август 2018 (МИА) - Денеска е среда, 8 август 2018 година, 220-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 145 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 32 минути, а ќе зајде во 19 часот и 45 минути.

Денов трае 14 часа и 13 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 2 часот и 1 минута, а ќе зајде во 17 часот и 13 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ