• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 август 2018 (МИА) - Денеска е петок, 10 август 2018 година, 222-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 143 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 35 минути, а ќе зајде во 19 часот и 43 минути.

Денов трае 14 часа и 8 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 4 часот и 7 минути, а ќе зајде во 19 часот и 18 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ