• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 20 август 2018 година, 232-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 133 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 45 минути, а ќе зајде во 19 часот и 29 минути.

Денов трае 13 часа и 44 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 15 часот и 23 минути, а ќе зајде 28 минути по полноќ.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ