Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Денеска е среда, 22 август 2018 година, 234-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 131 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 47 минути, а ќе зајде во 19 часот и 26 минути.

Денов трае 13 часа и 39 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 4 минути, а ќе зајде во 1 часот и 54 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ