• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 август 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 23 август 2018 година, 235-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 130 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 48 минути, а ќе зајде во 19 часот и 24 минути.

Денов трае 13 часа и 36 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 47 минути, а ќе зајде во 2 часот и 44 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ