• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Денеска е петок, 24 август 2018 година, 236-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 129 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 49 минути, а ќе зајде во 19 часот и 22 минути.

Денов трае 13 часа и 33 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 18 часот и 26 минути, а ќе зајде во 3 часот и 38 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ