Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 27 август 2018 година, 239-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 126 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 52 минути, а ќе зајде во 19 часот и 18 минути.

Денов трае 13 часа и 26 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 20 часот и 2 минути, а ќе зајде во 6 часот и 31 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ