• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Денеска е среда, 29 август 2018 година, 241-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 124 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 54 минути, а ќе зајде во 19 часот и 14 минути.

Денов трае 13 часа и 20 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 20 часот и 57 минути, а ќе зајде во 8 часот и 32 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ