• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Денеска е петок, 31 август 2018 година, 243-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 122 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 56 минути, а ќе зајде во 19 часот и 11 минути.

Денов трае 13 часа и 15 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 21 часот и 55 минути, а ќе зајде во 10 часот и 37 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ