Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 10 септември 2018 година, 253-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 112 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 7 минути, а ќе зајде во 18 часот и 54 минути.

Денов трае 12 часа и 47 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 6 часот и 37 минути, а ќе зајде во 19 часот и 38 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ