Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 13 септември 2018 година, 256-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 109 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 10 минути, а ќе зајде во 18 часот и 49 минути.

Денов трае 12 часа и 39 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 10 часот и 8 минути, а ќе зајде во 21 часот и 13 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ