• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 1 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози, додека на планинските осојничави места коловозите се влажни.

На одредени правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот

Дежурните екипи на ЈП Македонија пат се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ