• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Дипломатски извори: Можно е Македонија да отпочне преговори со ЕУ во јуни 2019

Дипломатски извори: Можно е Македонија да отпочне преговори со ЕУ во јуни 2019

Луксембург, 26 јуни 2018 (МИА) - Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019 година, јави известувачот на МИА повикувајќи се на дипломатски извори.

Отворање на преговорите за Македонија е условено со постигнување напредок во реформите. тм/дма/18:19

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ