• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Димитров и Рот ќе разговараат за надворешно политичките приоритети и Договорот со Грција

Димитров и Рот ќе разговараат за надворешно политичките приоритети и Договорот со Грција

Скопје, 23  јули 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Скопје ќе се сретне со државниот министер надлежен за Европа во германското Министерство за надворешни работи, Михаел Рот.

На средбата, како што соопшти МНР, ќе се разговара за последните активности кон реализација на надворешно политичките приоритети на Република Македонија и за претстојните чекори за целосна имплементација на постигнатиот Договор за решавање на билатералниот спор со соседна Грција. сст/са/07:31

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ