Тркалезна маса „Евроатлантска иднина за Македонија?

Тркалезна маса „Евроатлантска иднина за Македонија?

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Во организација на Институтот за европска политика (ЕПИ) - Скопје, Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ - Скопје и Центарот за економски анализи, а  во соработка со Аспен институтот од Берлин, денеска во Скопје ќе се одржи тркалезна маса на тема „Евроатлантска иднина за Македонија?“.

На настанот најавено е обраќање на министерот за надворешни работи Никола Димитров, на амбасадорот Кристиан Хелбах, специјален претставник за Југоисточна Европа, Турција и државите на ЕФТА и на директорот на економската програма од Центарот за изучување на демократија, Руслан Стефанов. 

На тркалезната маса, како што е најавено, поканет е и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. дма/са/07:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...