• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Столтенберг и Шекеринска на показна вежба на АРМ во касарната „Илинден“ (во живо)

Столтенберг и Шекеринска на показна вежба на АРМ во касарната „Илинден“ (во живо)

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и министерката за одбрана Радмила Шекеринска попладнево во касарната „Илинден“ присуствуваат на показната вежба на припадниците на специјалните сили на АРМ.

По вежбата предвидени се изјави за медиумите од Столтенебрег и Шекеринска.


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ