Прес-конференција на Столтенберг и Шекеринска (во живо)

Прес-конференција на Столтенберг и Шекеринска (во живо)

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и министерката за одбрана Радмила Шекеринска попладнево во касарната „Илинден“ присуствуваа на показната вежба на припадниците на специјалните сили на АРМ.

По вежбата, Столтенебрег и Шекеринска даваат изјави за медиуми.

 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ