• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Временска прогноза

Временска прогноза

Скопје, 6 април 2018 (МИА) – Времето  во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во северните и централните делови, каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дувам умрен до засилен северозападен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на дневните температури.

Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје слично време, облачно со врнежи од дожд, а ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

За време на Велигденските празници времето ќе биде стабилно, суво и релативно топло. Во понеделник ноќта кон вторник ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...