• A-
  • A
  • A+
E mërkurë, 17 Tetor 2018, 

Integrimet euro-atlantike

Burime diplomatike: Është e mundur që Maqedonia të fillojë negociata me BE-në në qershor të vitit 2019

Burime diplomatike: Është e mundur që Maqedonia të fillojë negociata me BE-në në qershor të vitit 2019

Luksemburg, 26 qershor 2018 (MIA) - Është e mundur hapje e kushtëzuar e negociatave në qershor të vi... më tepër...

 
Rusia dhe Maqedonia sot në agjendën e takimit ministror në NATO

Rusia dhe Maqedonia sot në agjendën e takimit ministror në NATO

Bruksel, 27 prill 2018 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s sot takohe... më tepër...

Stoltenberg: Rusia nuk vendos për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Stoltenberg: Rusia nuk vendos për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Bruksel, 26 prill 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot kujtoi se vet... më tepër...

Timonie: Eurointegrimi është i domosdoshëm, por nevojitet durim dhe optimizëm

Timonie: Eurointegrimi është i domosdoshëm, por nevojitet durim dhe optimizëm

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Ndërtimi evropian për ne nuk është në rrezik, ai është i domosdoshëm, p... më tepër...

Maqedonia u kthye në rrugën evropiane - pason ende punë

Maqedonia u kthye në rrugën evropiane - pason ende punë

Shkup, 21 prill 2018 (MIA) - Raporti i shumëpritur i Komisionit Evropian për progresin e Maqedonisë ... më tepër...

Maqedonia bashkë-nikoqire e takimit të Pensit me anëtaret e Kartës së Adriatikut

Maqedonia bashkë-nikoqire e takimit të Pensit me anëtaret e Kartës së Adriatikut

Shkup, 1 gusht 2017 (MIA) - Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Majk Pens, sot pasdit... më tepër...

Besimi:  Të mëdha janë pritjet për zbatimin e marrëveshjes politike për marrjen e rekomandimit të ri

Besimi: Të mëdha janë pritjet për zbatimin e marrëveshjes politike për marrjen e rekomandimit të ri

Bruksel, 20 tetor 2015 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë i obliguar për Integrime Evropiane, Fatmi... më tepër...

Brengelman: Mbetet vendimi nga Bukureshti -pranimi në NATO sapo të zgjidhjet emri

Shkup, 5 korrik 2013 (MIA) - Maqedonia do të marrë ftesë për anëtarësim në NATO menjëherë pasi që të... më tepër...

Miko: BE-ja mund t'i shmang të drejtat personale në rastin me Maqedoninë

Shkup, 5 korrik 2013 (MIA) - Thjeshtë është e gabuar ajo që aplikimi  i Maqedonisë për anëtarësim në... më tepër...

Stano: Komisioni Evropian mbështet çfarëdo qoftë nisme për zgjidhjen e çështjes së emrit

Bruksel, 4 korrik 2013 (MIA) - Komisioni Evropian i mbështet të gjitha masat që do të çojnë deri në ... më tepër...

Fyle: Është koha të bëjmë diçka rreth emrit

Strasburg, 2 korrik 2013 (MIA) - Komisari evropian për zgjerim Shtefan Fyle para Komisionit për punë... më tepër...

Lituania prej nesër e ndërmerr kryesimin gjashtëmujor me BE-në

Bruksel, 30 qershor 2013 (MIA) - Lituania prej nesër do ta ndërmerr kryesimin gjashtëmujor me BE-në,... më tepër...

Barozo: Dobia e Kroacisë nga anëtarësimi në BE është e madhe

Zagreb, 30 qershor  2013 (MIA) - Anëtarësimi i Kroacisë në BE  nuk do t'i zgjidhë të gjitha probleme... më tepër...

DW: Maqedonia duhet ende të presë

Berlin, 26 qeshor 2013 (MIA) - Gjermania dëshiron t'i ndihmojë Maqedonisë të bëhet pjesë e BE-së, po... më tepër...

Vigenin me tone pozitive për Maqedoninë, Fyle kërkon që të mos harrohet vendi

Bruksel, 25 qershor 2013 (MIA) - Komisari për zgjerim i Bashkimit Evropian Shtefan Fyle ka kërkuar n... më tepër...

KE sot do ta publikojë raportin për Maqedoninë - rekomandim të ri për fillimin e negociatave, pa anulim të mëtejmë

Bruksel, 9 tetor 2012 (MIA) -  Rekomandim të ri, i katërti me radhë për fillimin e negociatave për a... më tepër...

O Nill: Kontesti është bizar, Greqia nuk pëson kurfarë dëmi nga emri Republika e Maqedonisë

Shkup, 17 mars 2012 (MIA) - Greqia nuk ka kurfarë dëmi në plan të brendshëm apo të jashtëm, gjatë 20... më tepër...

Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...