• A-
  • A
  • A+
E hënë, 15 Tetor 2018, 

Integrimet euro-atlantike

Burime diplomatike: Është e mundur që Maqedonia të fillojë negociata me BE-në në qershor të vitit 2019

Burime diplomatike: Është e mundur që Maqedonia të fillojë negociata me BE-në në qershor të vitit 2019

Luksemburg, 26 qershor 2018 (MIA) - Është e mundur hapje e kushtëzuar e negociatave në qershor të vi... më tepër...

 
Rusia dhe Maqedonia sot në agjendën e takimit ministror në NATO

Rusia dhe Maqedonia sot në agjendën e takimit ministror në NATO

Bruksel, 27 prill 2018 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s sot takohe... më tepër...

Stoltenberg: Rusia nuk vendos për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Stoltenberg: Rusia nuk vendos për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Bruksel, 26 prill 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot kujtoi se vet... më tepër...

Timonie: Eurointegrimi është i domosdoshëm, por nevojitet durim dhe optimizëm

Timonie: Eurointegrimi është i domosdoshëm, por nevojitet durim dhe optimizëm

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Ndërtimi evropian për ne nuk është në rrezik, ai është i domosdoshëm, p... më tepër...

Maqedonia u kthye në rrugën evropiane - pason ende punë

Maqedonia u kthye në rrugën evropiane - pason ende punë

Shkup, 21 prill 2018 (MIA) - Raporti i shumëpritur i Komisionit Evropian për progresin e Maqedonisë ... më tepër...

Maqedonia bashkë-nikoqire e takimit të Pensit me anëtaret e Kartës së Adriatikut

Maqedonia bashkë-nikoqire e takimit të Pensit me anëtaret e Kartës së Adriatikut

Shkup, 1 gusht 2017 (MIA) - Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Majk Pens, sot pasdit... më tepër...

Besimi:  Të mëdha janë pritjet për zbatimin e marrëveshjes politike për marrjen e rekomandimit të ri

Besimi: Të mëdha janë pritjet për zbatimin e marrëveshjes politike për marrjen e rekomandimit të ri

Bruksel, 20 tetor 2015 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë i obliguar për Integrime Evropiane, Fatmi... më tepër...

Brengelman: Mbetet vendimi nga Bukureshti -pranimi në NATO sapo të zgjidhjet emri

Shkup, 5 korrik 2013 (MIA) - Maqedonia do të marrë ftesë për anëtarësim në NATO menjëherë pasi që të... më tepër...

Miko: BE-ja mund t'i shmang të drejtat personale në rastin me Maqedoninë

Shkup, 5 korrik 2013 (MIA) - Thjeshtë është e gabuar ajo që aplikimi  i Maqedonisë për anëtarësim në... më tepër...

Stano: Komisioni Evropian mbështet çfarëdo qoftë nisme për zgjidhjen e çështjes së emrit

Bruksel, 4 korrik 2013 (MIA) - Komisioni Evropian i mbështet të gjitha masat që do të çojnë deri në ... më tepër...

Fyle: Është koha të bëjmë diçka rreth emrit

Strasburg, 2 korrik 2013 (MIA) - Komisari evropian për zgjerim Shtefan Fyle para Komisionit për punë... më tepër...

Lituania prej nesër e ndërmerr kryesimin gjashtëmujor me BE-në

Bruksel, 30 qershor 2013 (MIA) - Lituania prej nesër do ta ndërmerr kryesimin gjashtëmujor me BE-në,... më tepër...

Barozo: Dobia e Kroacisë nga anëtarësimi në BE është e madhe

Zagreb, 30 qershor  2013 (MIA) - Anëtarësimi i Kroacisë në BE  nuk do t'i zgjidhë të gjitha probleme... më tepër...

DW: Maqedonia duhet ende të presë

Berlin, 26 qeshor 2013 (MIA) - Gjermania dëshiron t'i ndihmojë Maqedonisë të bëhet pjesë e BE-së, po... më tepër...

Vigenin me tone pozitive për Maqedoninë, Fyle kërkon që të mos harrohet vendi

Bruksel, 25 qershor 2013 (MIA) - Komisari për zgjerim i Bashkimit Evropian Shtefan Fyle ka kërkuar n... më tepër...

KE sot do ta publikojë raportin për Maqedoninë - rekomandim të ri për fillimin e negociatave, pa anulim të mëtejmë

Bruksel, 9 tetor 2012 (MIA) -  Rekomandim të ri, i katërti me radhë për fillimin e negociatave për a... më tepër...

O Nill: Kontesti është bizar, Greqia nuk pëson kurfarë dëmi nga emri Republika e Maqedonisë

Shkup, 17 mars 2012 (MIA) - Greqia nuk ka kurfarë dëmi në plan të brendshëm apo të jashtëm, gjatë 20... më tepër...

Mozaik

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...

Libri kthehet në bibliotekë pas 84 vitesh

Një burrë nga Luiziana i ka shpëtuar një gjobe të ...