• A-
  • A
  • A+
E hënë, 15 Tetor 2018, 

Integrimet euro-atlantike

Fillojnë konsultimet në BE për liberalizimin e vizave

Bruksel, 26 maj (MIA) - Vendet-anëtare të BE-së prej sot i fillojnë konsultimet për raportin e Komis... më tepër...

 

Takim Milloshovski - Fratini: Republika e Maqedonisë i plotësoi përcaktimet e BE-së për marrjen e datës për negociata

Romë, 26 maj (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Antonio Milloshovski dje në Romë u takua me koleg... më tepër...

Evropa nuk duhet t'i ngrijë planet për zgjerim, deklaroi eurokomisari Ren

Bruksel, 17 mars (MIA) -  Bashkimi Evropian nuk duhet t'i ngrijë planet për pranimin e vendeve të Ba... më tepër...

Parlamenti Evropian rekomandon fillim të negociatave me Maqedoninë dhe liberalizim të tërësishëm të vizave

Strasburg, 12 mars (MIA) - Maqedonia deri nga fundi i vitit do të marrë datë për fillimin e negociat... më tepër...

Pas konsultimeve të rregullta me ekipin e NATO-n, paralajmërohet vlerësim pozitiv për reformat mbrojtëse në Maqedoni

Shkup, 6 mars (MIA) - Pas konsultimeve të rregullta bilatarele të mbajtura të Republikës së Maqedoni... më tepër...

Bocevski: Përqëndrimi në procesin e eurointegrimit në këtë moment është te zgjedhjet

Shkup, 6 mars (MIA) - Përqëndrimi lidhur me integrimin europian në këtë moment është i lidhur me zgj... më tepër...

Konjanovski: Pranimi i Kroacisë dhe Shqipërisë në NATO sukses për tërë rajonin

Zagreb, 6 mars (MIA) - Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë Zoran Konjanovski sot në Zagreb u uroi Kroa... më tepër...

Mejer: Shumica e BE-së është për fillimin e negociatave me Maqedoninë, por problemi kyç janë Greqia dhe kontesti për emrin

Shkup, 6 mars (MIA) - Parlamenti evropian do ta shqyrtojë Raportin për Maqedoninë javën e ardhshme d... më tepër...

"Dialogu kulturor evropian" - Forum për përgjegjësinë evropiane dhe sfidat e qyteteve dhe rajoneve

Shkup, 6 mars (MIA) - Përgjegjësia evropiane dhe sfidat e qyteteve dhe rajoneve, roli i kulturës dhe... më tepër...

Konjanovski: NATO-ja dhe BE-ja mbeten përcaktime strategjike të Maqedonisë

Zagreb, 6 mars (MIA) - Republika e Maqedonisë fuqimisht dhe pa mëdyshje shkon përpara në rrugë të vë... më tepër...

Ministri Konjanovski në Zagreb përsëri mori përkrahje nga Turqia, Italia dhe Hungari për hyrjen e Maqedonisë në NATO

Zagreb, 5 mars (MIA) - Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Maqedonisë Zoran Konjanovski sot në Zagr... më tepër...

Në Uashington takim Konjanovski - Frid: SHBA-ja nuk do ta ndryshojë politikën ndaj Maqedonisë

Uashington, 12 dhjetor (MIA) - Vazhdimi i bisedimeve maqedonaso-greke për gjetjen e zgjidhjes së pra... më tepër...

Konjanovski në takimet në Pentagon dhe Shtëpinë e Bardhë mori mbështetje për përpjekjet e Maqedonisë për antarësim të barabartë në NATO

Uashington, 12 dhejtor (MIA) - Ministri i Mbrojtjes Zoran Konjanovski mbrëmë në Uashington mori mbës... më tepër...

Fuere: Brukseli e pranon përparimin e Maqedonisë për liberalizimin e vizave

Shkup, 10 dhjetor (MIA) - Komisioni Evropian prezantoi raport me vlerësim për përparimin e Maqedonis... më tepër...

Milloshoski: Çështja e emrit ndikon në kredibilitetin e BE-së

Bruksel, 9 dhjetor (MIA) - Konteksti për emrin me Greqinë ndikon negativisht jo vetëm në procesin ev... më tepër...

Takim i pestë i Këshillit për stabilizim dhe asociim Maqedoni - BE

Bruksel, 9 dhjetor (MIA) - Maqedonia arriti progres të mirë në përmbushjen e kritereve për liberaliz... më tepër...

BE: Zgjedhje korrekte, dialog politik dhe zgjidhje për emrin - kushte kyçe për Maqedoninë

Bruksel, 9 dhjetor (MIA) - Maqedonia shënon përparim në sfera të caktuara, posaçërisht në gjyqësi dh... më tepër...

Mozaik

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...

Libri kthehet në bibliotekë pas 84 vitesh

Një burrë nga Luiziana i ka shpëtuar një gjobe të ...