• A-
  • A
  • A+
E premte, 20 Korrik 2018, 

Mozaik

Gjashtëdhjetë çifte martohen në një dasmë islamike në Bosnje

Gjashtëdhjetë çifte martohen në një dasmë islamike në Bosnje

Sarajevë, 20 korrik 2018 (MIA) - Gjashtëdhjetë çifte u martuan dje në Sarajevë, gjë që organizatorët... më tepër...

 
Nënshkrimet i zbulojnë sekretet e Megan Markëll, Trampit, Zakenbergut...

Nënshkrimet i zbulojnë sekretet e Megan Markëll, Trampit, Zakenbergut...

Los-Anxelos, 20 korrik 2018 (MIA) - Grafologët pohojnë se nënshkrimi ynë zbulon shumë për ne dhe fle... më tepër...

Pas zërave se Majli Sajrus dhe Lijam Hemsuort janë ndarë, ai publikoi video të dykuptimtë

Pas zërave se Majli Sajrus dhe Lijam Hemsuort janë ndarë, ai publikoi video të dykuptimtë

Los-Anxhelos, 20 korrik 2018 (MIA) - Pas zërave se pop këngëtarja amerikane Majli Sajrus dhe i fejua... më tepër...

Ronaldo lë bakshish prej 20.000 euro në një hotel grek

Ronaldo lë bakshish prej 20.000 euro në një hotel grek

Athinë, 19 korrik 2018 (MIA) - Ylli i futbollit Kristiano Ronaldo shokoi stafin e një hoteli luksoz ... më tepër...

Muzikali kult "Brilantin" shënon 40 vite famë

Muzikali kult "Brilantin" shënon 40 vite famë

Los-Angjelos, 19 korrik 2018 (MIA) - Kaluan 40 vite pasi Olivia Njutën dhe Xhon Travolta i përvetësu... më tepër...

Diamantët nuk janë kaq të rrallë!

Diamantët nuk janë kaq të rrallë!

Shkup, 17 korrik 2018 (MIA) - Diamantet janë gjëja më e çmuar e shoqërisë dhe shkencëtarët kanë gjet... më tepër...

Kejt Uinslet dhe Dajan Kiton do të aktrojnë në përpunimin e "Zemrës së qetë"

Kejt Uinslet dhe Dajan Kiton do të aktrojnë në përpunimin e "Zemrës së qetë"

Los Anxhelos, 18 korrik 2018 (MIA) - Kejt Uinslet, Dajan Kiton dhe Mia Vasikovska do të paraqiten në... më tepër...

Familja Bekam me listë kërkesash para se të shkojnë në Mal të Zi

Familja Bekam me listë kërkesash para se të shkojnë në Mal të Zi

Tivar, 18 korrik 2018 (MIA) -  Viktoria dhe Dejvid Bekam para disa ditësh me fëmijët e tyre arritën ... më tepër...

Në Turqi janë zbuluar fosile të mamuthit të vjetër tetë milionë vite

Në Turqi janë zbuluar fosile të mamuthit të vjetër tetë milionë vite

Stamboll, 17 korrik 2018 (MIA) - Muzeu i provincës qendrore turke Jozgat kumtoi për fosil të zbuluar... më tepër...

Një komunë në Zvicër e ka stemë shqiponjën me dy krena

Një komunë në Zvicër e ka stemë shqiponjën me dy krena

Bern, 17 korrik 2018 (MIA) - Një komunë zvicerane mban një shqiponjë dykrenare si stemë. Ngjashmëria... më tepër...

Arabia saudite ndaloi dhjetëra video lojëra të dhunshme

Arabia saudite ndaloi dhjetëra video lojëra të dhunshme

Riad, 17 korrik 2018 (MIA) - Arabia Saudite dje bëri të ditur se ndalon dhjetëra video lojëra pasi u... më tepër...

Vdiq aktorja kroate Marija Kon

Vdiq aktorja kroate Marija Kon

Zagreb, 17 korrik 2018 (MIA) - Aktorja e njohur kroate Marija Kon vdiq dje në mëngjes  pas sëmundjes... më tepër...

Vdes Nensi Sinatra në moshën 101 vjeç

Vdes Nensi Sinatra në moshën 101 vjeç

Los-Anxhelos, 14 korrik 2018 (MIA) - Nensi Sinatra, bashkëshortja e parë e artistit Frenk Sinatra dh... më tepër...

Era Istrefi në Finalen e Botërorit: Momenti më i bukur kur shënuan shqiptarët!

Era Istrefi në Finalen e Botërorit: Momenti më i bukur kur shënuan shqiptarët!

Moskë, 13 korrik 2018 (MIA) - Të dielën në "Luzhniki Stadium" të Moskës do të luhet finalja mes Fran... më tepër...

Era Istrefi konfirmon pjesëmarrjen në finalen e Botërorit në Rusi

Era Istrefi konfirmon pjesëmarrjen në finalen e Botërorit në Rusi

Prishtinë, 12 korrik 2018 (MIA) - Këngëtarja shqiptare nga Kosova e njohur në botë, Era Istrefi përm... më tepër...

Egjipt: Himni dhe betimi i Hipokratit, të obligueshëm nëpër spitale çdo mëngjes

Egjipt: Himni dhe betimi i Hipokratit, të obligueshëm nëpër spitale çdo mëngjes

Kajro, 12 korrik 2018 (MIA) - Ministrja e re egjiptiane e Shëndetësisë, Hala Zajed lëshoi dekret me ... më tepër...

Gjendja shëndetësore e Nexhmije Pagarushës është e qëndrueshme

Gjendja shëndetësore e Nexhmije Pagarushës është e qëndrueshme

Prishtinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Gjendja shëndetësore e ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagar... më tepër...