• A-
  • A
  • A+
E hënë, 20 Gusht 2018, 

Mozaik

Boj Xhorxh dhe "Kalçer klab" pas dy dekadave u kthyen me singël të ri

Boj Xhorxh dhe "Kalçer klab" pas dy dekadave u kthyen me singël të ri

Londër, 6 gusht 2018 (MIA) - Boj Xhorxh dhe "Kalçer klab" pas dy dekadave pauzë e xhiruan singël të ... më tepër...

 
Majkëll Xhordan mbështet Lebron Xhejmsin pas ofendimeve të Trampit

Majkëll Xhordan mbështet Lebron Xhejmsin pas ofendimeve të Trampit

Uashington, 6 gusht 2018 (MIA) - Basketbollisti, Lebron Xhejms nuk iu përgjigj ofendimeve të preside... më tepër...

Robot për shpëtim gjatë gjendjeve të jashtëzakonshme

Robot për shpëtim gjatë gjendjeve të jashtëzakonshme

Romë, 1 gusht 2018 (MIA) - Instituti teknologjik italian ka përpunuar një të ashtuquajtur "robot ken... më tepër...

Dejvid Hasellhof u martua për herë të tretë

Dejvid Hasellhof u martua për herë të tretë

Los Anxhelos, 1 gusht 2018 (MIA) - Aktori Dejvid Hasellhof (66) i njohur për rolin kryesor në "Rojta... më tepër...

Një sarkofag i lashtë me shishe parfumi dhe stoli është gjetur në Gjermani

Një sarkofag i lashtë me shishe parfumi dhe stoli është gjetur në Gjermani

Këln, 31 korrik 2018 (MIA) - Në një sarkofag romak nga shekulli i tretë, të zbuluar në Gjermaninë Pe... më tepër...

NASA: Marsi nuk mund të jetë i përshtatshëm për jetë

NASA: Marsi nuk mund të jetë i përshtatshëm për jetë

Hjuston, 31 korrik 2018 (MIA) - Një nga ambiciet e Ilon Mask, por edhe i njerëzimit në përgjithësi, ... më tepër...

Muzeu i Kalifornisë do të mund t'i mbajë fotografitë kontestuese nga Renesansa gjermane

Muzeu i Kalifornisë do të mund t'i mbajë fotografitë kontestuese nga Renesansa gjermane

Los Anxhelos, 31 korrik 2018 (MIA) - Gjykata e Apelit në Kaliforni e konfirmoi vendimin e gjykatës m... më tepër...

Madona për ditëlindjen e 60-të mbledh mjete për fëmijët nga Malavi

Madona për ditëlindjen e 60-të mbledh mjete për fëmijët nga Malavi

Nju-Jork, 30 korrik 2018 (MIA) - Madona ditëlindjen e saj të 60-të do ta shënojë me aksion për mbled... më tepër...

Shëtitje e parë me autobusë pa shoferë në Vjenë

Shëtitje e parë me autobusë pa shoferë në Vjenë

Vjenë, 30 korrik 2018 (MIA) - Në kuadër të programit "Mobilitet i të ardhmes", i mbështetur nga Mini... më tepër...

Eugent Bushpepa nesër në Sheshin Iliria në Tetovë

Eugent Bushpepa nesër në Sheshin Iliria në Tetovë

Tetovë, 30  korrik 2018 (MIA) - Këngëtari i njohur shqiptar i cili fitoi zemrat e publikut në Euroso... më tepër...

Prodhuesi i "nutelës" kërkon degustatorë

Prodhuesi i "nutelës" kërkon degustatorë

Alba, 27 korrik 2018 (MIA) - Prodhuesi italian i prodhimeve të ëmbëlsirave "Ferero" shpalli konkurs ... më tepër...

103 minutat e Hënës së kuqe, sot Eklipsi më i gjatë i shekullit

103 minutat e Hënës së kuqe, sot Eklipsi më i gjatë i shekullit

Shkup, 27 korrik 2018 (MIA) - Sot do të jetë eklipsi i plotë i Hënës, më i gjati i shekullit. Në kë... më tepër...

Linjë ajrore speciale për kanakarë

Linjë ajrore speciale për kanakarë

Tokio, 27 korrik 2018 (MIA) - Kompania ajrore Xhapen erlajns për një ditë i shiti biletat për flutur... më tepër...

Kodi Fern në sezonin e ri nga "Rrëfimi horror amerikan"

Kodi Fern në sezonin e ri nga "Rrëfimi horror amerikan"

Los-Anxhelos, 27 korrik 2018 (MIA) - Kodi Fern do të aktrojë "rolin kyç" në sezonin e tetë të filmit... më tepër...

Vritet australiani pasi kishte caktuar takim me një vajzë nga interneti

Vritet australiani pasi kishte caktuar takim me një vajzë nga interneti

Melburn, 27 korrik 2018 (MIA) - Maulin Ratod (25) nga Melburni i Australisë, i cili kishte caktuar t... më tepër...

Skulpturë e gdhendur me një njeri në biçikletë në një tempull të vjetër 2.000 vjeçar

Skulpturë e gdhendur me një njeri në biçikletë në një tempull të vjetër 2.000 vjeçar

Nju-Delhi, 26 korrik 2018 (MIA) - Dihet se biçikleta është shpikur në shekullin 19. Megjithatë, në m... më tepër...

Një amerikane e ka vrarë të fejuarin për shkak të mospajtimeve rreth dasmës

Një amerikane e ka vrarë të fejuarin për shkak të mospajtimeve rreth dasmës

Los Angjelos, 26 korrik 2018 (MIA) - Zhaklin Souza nga Kolorado (SHBA), e ka vrarë të fejuarin me th... më tepër...

Mozaik

Në Gjermani ka rënë breshëri më i madh i regjistruar deri tani në Evropë

Breshëri më i madh që dikur ka rënë në Evropë, ësh...

Një fëmijë dyvjeçar pi nga 40 cigare në ditë

Një dyvjeçar nga Indonezia është bërë i varur nga ...

NASA më në fund e lansoi sondën solare "Parker" (VIDEO)

Pas disa anulimeve, Aeronautika Kombëtare Amerikan...

Majkëll Mur: Tramp është presidenti i fundit

Regjisori amerikan Majkëll Mur publikoi trajler pë...

Destinacione nga Japonia deri në Norvegji në të cilat është e ndaluar të vdesësh

Ndoshta mendoni se ligjet e logjikës dhe fizikës n...