• A-
  • A
  • A+
E hënë, 15 Tetor 2018, 

Paralajmërime

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

16 tetor 2018 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do ta vazhdojë seancën e 61-të. (11.00) S... më tepër...

 
MIA paralajmërime - botë

MIA paralajmërime - botë

16 tetor 2018 Luksemburg - Takim i ministrave të punëve evropiane të vendeve anëtare të BE-së, pa p... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

15 tetor 2018  Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do ta mbajë seancën e 61-të në të cilën n... më tepër...

MIA Paralajmërime - Botë

MIA Paralajmërime - Botë

15 tetor 2018 Athinë - Takim mes kryeministrit grek Aleksis Cipras dhe ministrit të Mbrojtjes dhe p... më tepër...

MIA Paralajmërime-Maqedoni

MIA Paralajmërime-Maqedoni

14 tetor 2018  Shkup - Konferencë shtypi e ministrit të Financave, Dragan Tevdovski. (Qendra Media ... më tepër...

MIA Paralajmërime-Maqedoni

MIA Paralajmërime-Maqedoni

13 tetor 2018  Resnjë - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Lupço Nikollovski... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

13 tetor 2018  Shkup - Ministri i Arsimit Arbër Ademi do të marrë pjesë në manifestimin "Së bashku ... më tepër...

MIA Paralajmërime - Botë

MIA Paralajmërime - Botë

13 tetor 2018 Paris - Fillon turneu evropian i presidentit jugkorean, Mun Xhae-in. Leksington - Pr... më tepër...

MIA Paralajmërime-Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime-Maqedoni (PLT)

12 tetor 2018  Shkup - Seancë e Komisionit kuvendor për financim dhe buxhet. (Kuvendi i RM-së, Sall... më tepër...

MIA Paralajmërime-Maqedoni

MIA Paralajmërime-Maqedoni

12 tetor 2018  Shkup - Seancë e Komisionit kuvendor për financim dhe buxhet. (Kuvendi i RM-së, Sall... më tepër...

MIA Paralajmërime -botë

MIA Paralajmërime -botë

12 tetor 2018 Lubjanë - Kryeministri slloven Marjan Sharec për vizitë në Gjermani.  Pragë - Raundi... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

11 tetor 2018 Shënimi i festës shtetërore 11 Tetori, Ditës së kryengritjes popullore Kumanovë - Kr... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

11 tetor 2018 Kumanovë - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev dhe delegacion ... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

10 tetor 2018 Shkup - Mbledhje e Komisionit kuvendor për çështje kushtetuese. (Salla "Boris Trajkov... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

10 tetor 2018 Shkup - Mbledhje e Komisionit kuvendor për çështje kushtetuese. (Salla "Boris Trajko... më tepër...

MIA Paralajmërime - botë

MIA Paralajmërime - botë

10 tetor 2018 Bruksel - Kryenegociatori për bregzit nga BE-ja, Mishel Barnie do të ketë fjalim në P... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

9 tetor 2018 Shkup - Mbledhje e Komisionit kuvendor për kulturë. (Salla 6/10:00) Shkup - Mbledhje... më tepër...

Mozaik

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...

Libri kthehet në bibliotekë pas 84 vitesh

Një burrë nga Luiziana i ka shpëtuar një gjobe të ...